Hakkımızda

Hakkımızda

Işıl ve Olivier Nguyen çiftinin mekanı Delice'ye hoşgeldiniz. Bizler, 30'lu yaşlarında, biri Türk ve sinemacı, digeri Fransız ve kimyager bir çiftiz. 2007'de Paris'te tanıştıktan sonra, sırasıyla Istanbul, Kopenag ve Fransa'nın Caen şehrinde yaşayıp, 2011'de Paris'e geri döndük. Farklı kültürlerde büyümüş olmanın etkisiyle, önce birbirimize, daha sonra yaşadığımız ve gezdiğimiz ülkelerdeki arkadaşlarımıza yeni tatlar keşfettirmenin ve arkadaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamanin bize büyük bir haz verdiğini farkettik.

Her ne kadar, Paris gibi yeryuzündeki birçok insanın hayali olan bir yerde yaşıyor olsak da, buraya geri döndüğümüz andan beri gittikçe daha sık bir şekilde, kendimizi, sakin, huzurlu, güneşli, deniz kenarında küçük bir kasabada yaşamayı hayal ederken buluyorduk. Başta mantığımız bize bunun sadece bir hayal olarak kalacağını, ancak emekli olduğumuzda böyle bir yere yerleşebileceğimizi sölerken, oğlumuz Can'in doğumu bize gereken delilik ve cesareti verdi ve sonunda Paris'i terkedip cennet parcası Selimiye'ye yerleştik.

İsmimiz Delice, hem Türkçe'deki "hafif deli" anlamıyla, hem de Fransızca'da "Derin zevk, mutluluk" anlamini birleştirerek, Türk-Fransız çifti olan bizi en iyi anlatan kelime olduğunu düşündük. Mekanımızın bu iki muazzam kültürü buluşturacağımız bir alan olmasını istedik.

Umariz siz de Delice'de en az bizim kadar geçirdiğiniz zamandan keyif alırsınız. Tatilinizin en iyi şekilde geçmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kuşkunuz olmasın.

Sevgiler
Işıl&Olivier Nguyen çifti

hakkimizda

Keyifli bir tatil için şimdiden yerinizi ayırtın:   
+90 535 5915161