Selimiye

Selimiye Hakkında

Selimiye, Akdeniz ve Ege’nin buluştuğu yer olarak kabul edilen Muğla’nın Marmaris’e bağlı şirin bir sahil köyüdür. Bundan yakın bir zaman öncesine kadar yalnızca deniz turizmi ve tekne turları ile ulaşılabilen bölgeye artık kara yolu ile de ulaşım mümkündür. Geçmişte özellikle tekne ve gemilerin fırtınadan korunmak için geldikleri bu sakin ve küçük koy, artık turizm ile canlanmış ve ziyaretçilerine doğanın bütün güzelliklerini bir arada sunmaya başlamıştır.

Bölgeyi asıl özel kılan noktalardan birisi de birbirinden şirin pansiyonlar, butik oteller ve balığın her türlü lezzeti ile mezelerin sunulduğu restoranların varlığıdır. İşletmeler genellikle denize sıfır konumdadır. Bölgeye yakın bir geçmişe kadar kara yolu ile ulaşım sınırlı olduğundan balıkçılık temel geçim kaynaklarından birisi olmuştur. Bugün de Ege mutfağının bilinen lezzetleri ile birleşen taze balık çeşitleri bölgedeki restoranların birbirinden lezzetli ve kaliteli yemekler ortaya çıkarmasına olanak sağlamıştır.

Selimiye – Marmaris arası mesafe 37 kilometredir ve yol boyunca muhteşem manzara ve doğa size eşlik eder. Türkiye’nin koruma altındaki sayılı körfezlerinden biri olan Hisarönü Körfezi, yeşilin ve mavinin buluştuğu Turgut, Tymnus ve Loryma antik kentlerinin bulunduğu Söğüt ve Bozburun Yarımadası buraya seyahatiniz sırasında uğrayabileceğiniz ve gezebileceğiniz Türkiye’nin benzersiz tarihi ve coğrafi güzelliklerinden bazılarıdır.

Keyifli bir tatil için şimdiden yerinizi ayırtın:  
+90 532 066 7786